TEL.: +48 22 632 91 40 | email: 3d@tpi.com.pl

Case Study​

Beck Engineering używa GeoSLAM do tworzenia dokładnych map podziemnych dla górnictwa

27 września 2021
Beck Engineering GeoSLAM

Beck Engineering to australijska firma konsultingowa z zakresu inżynierii górniczej, specjalizująca się w analizach górnictwa i mechaniki skał.

Evan Jones: Beck Engineering to australijska firma konsultingowa z zakresu inżynierii górniczej, specjalizująca się w analizach górnictwa i mechaniki skał. Tworzenie bardzo dokładnych map podziemnych dla sektora wydobywczego i surowcowego to jedna z najbardziej wymagających form geodezyjnych. Większość środowisk kopalnianych jest niebezpieczna i musimy pracować w ciasnych, zamkniętych przestrzeniach, które są nierówne i trudno dostępne. Zasięg GPS oczywiście nie istnieje.

Mapujemy kopalnie w interwałach czasowych przy użyciu wszechstronnej technologii, która musi być dostosowana do tego trudnego środowiska. W tym celu wybraliśmy przenośne mobilne urządzenia mapujące GeoSLAM, które są kompaktowe, przenośne i zapewniają wysoki poziom dokładności. Dzięki technologii 3D „idź wszędzie” GeoSLAM, Beck Engineering ma natychmiastowy dostęp do bezcennych danych dotyczących warunków podziemnych. Ta ważna informacja oznacza, że ​​możemy dokładnie zmierzyć kształt wykopu lub tunelu w krótkim czasie.

W rezultacie tunele mogą być szybciej i lepiej budowane, a jednocześnie mogą być bezpieczniejsze i znacznie tańsze. Zastosowania przestrzenne ciągłych danych monitoringowych gromadzonych przez urządzenia GeoSLAM znajdują zastosowanie w szerokim zakresie zastosowań geomechanicznych, zapewniając ich klientom nieosiągalny wcześniej wgląd w zachowanie górotworu.

„Skanowanie laserowe w podziemnych kopalniach jest obecnie rutynowo prowadzone w celu pomiaru deformacji, oceny resztkowej nośności podpór gruntu, określenia wymagań rekultywacyjnych i potwierdzenia stabilności wyrobisk”

Kontynuujemy korzystanie z produktów GeoSLAM, ponieważ okazały się one niedrogie, lekkie i wystarczająco wytrzymałe do zastosowania pod ziemią. GeoSLAM produkuje wysokiej jakości urządzenia, które znajdują się w czołówce praktycznych mobilnych urządzeń do skanowania laserowego.